Komentár ku zápasu v Kráľovej

16.09.2012 11:41

Naše mužstvo v kategórii U10 odohralo 4.kolo majstrovského zápasu v sobotu 15.9.2012 v Kráľovej pri Senci proti miestnemu "A" mužstvu. Na zápase chýbal hlavný tréner z dôvodu choroby a tak ho zastupovali tréner Verbók Igor a rodič Detko Roman. Musíme poznamenať, že toto zastupovanie nebolo najhoršie i keď nie všetko išlo od začiatku podľa našich predstáv a mali sme zo súpera obavu. Jednak preto lebo sme súpera nepoznali a jednak preto lebo prvý zápas vyhrali zo skóre 29:0. Možná aj preto začiatok zápasu nás zastihol v útlme a nevedeli sme sa presadiť proti dobre hrajúcemu súperovi. Celý prvý polčas sa niesol v réžii domáceho mužstva a k tomu nasvedčoval aj výsledok stretnutia, ktorý bol 3:1 v neprospech nás. Ale po polčasovej prestávke nastúpilo iné mužstvo aj preto lebo tréneri zdôraznili nutnosť sústredenia sa na zápas, obavy zo súpera nechať v kabíne a začať hrať futbal kolektívne a s prihrávkami. Začali sme hrať futbal tak ako sme to predviedli aj v predchádzajúcich zápasoch a výsledok sa hneď prejavil nielen v hre ale aj na skóre.  O niekoľko minút sme zápas otočili v náš prospech a začali sme vyhrávať v pomere 5:3. V týchto chvíľach sa rozhodovalo o zápase. Súper vycítil poslednú možnosť na zvrátenie nepriaznivého výsledku a všetky sily vložil do útočenia.Výsledkom tohto odhodlania bolo zníženie stavu na 5:4. V týchto okamihoch sa prejavili naše  morálne-vôlové vlastnosti ale aj kondičná príprava, keď v zápätí niekoľkých minút sme vsietili ďaľšie dva góly a tak rozhodli o výsledku zápasu. Konečný stav 7:4, polčas  1:3. Po záverečnom hvizde rozhodcu  naša radosť  bola obrovská a samozrejme odznel aj obvyklý víťazný pokrik "cikycaky". K tomuto úspechu treba vyzdvihnúť aj individuálny výkon Peťka Poláka, ktorý vsietil 6 gólov.

Ďakujeme chlapcom aj trénerom !

Ponaučenie: Futbal sa hrá celý zápas (90 minút, v našom prípade 50 minút) a nie len polčas. Preto sa netreba nikdy vzdávať a hrať až do konca zápasu !