Zápas prípravky v Rovinke

06.10.2014 15:41

Zápas Prípravky v Rovinke očami trénera

V sobotu dňa 4.10.2014,  prípravka absolvovala majstrovský zápas proti prípravke Rovinky. Nakoľko bol hrací deň zhodný so zápasom ml.žiakov, nemohli sme rátať do zostavy skúsenejších chlapcov v ročníkoch 2004. Po úvodnom hvizde bola zjavná herná prevaha súpera kde sa odzrkadľovala ich zohratosť a nás doslova zaskočia verva s akou sa do nás pustili. Prvý polčas sme prehrali 4:0 . Chýbala nám bojovnosť a húževnatosť aká zdobí mladších , ktorý sa dostanú do nominácie. Po polčasovom dohovore sa v druhej polovici zápasu herný prejav obohatil o to, čo v prvom polčase chýbalo a hra nabrala dynamiku. V strede poľa Zolo Benian spracoval vykopnutú loptu a s prehľadom rozohral na Filipa Kulacsa, ktorý loptu doviezol do pokutového územia súpera, kde ho faulovali z čoho vyplynul pokutový kop. Ujal sa ho Richard Koller a s prehľadom ho premenil. Povzbudený gólom a skvelými Markovými zákrokmi v bránke sa charakter hry zmenil ešte k lepšiemu, z čoho znovu vyplynula situácia , kde sme v strede ihriska získali loptu od súpera , nasledovala rýchla  kolmá nahrávka Zola Benina na Richarda Kollera , ten sa po rýchlom šprinte ocitol v priamom nájazde na brankára a neomylne skóroval po druhý krát. Skóre druhého polčasu skončilo 3:2 a z toho sme si dali 2 vlastné góly ,ktoré boli zapríčinené bez výčitky iba neskúsenosťou obrannej formácie.

Rád by som vyzdvihol hráčov , ktorý boli prvý krát v nominácii na zápase, v ktorom ako som už spomínal, ukázali chuť bojovať za miesto v zostave, za svojich spoluhráčov a za malinovské farby.